,

CHABRY I MAKI

Stwórcę poznać można po Stworzeniu.

Przemierzając długie samochodowe lub piesze trasy, lubię wpatrywać się w daleki horyzont, gdzie niebo spotyka się
z ziemią.

Kiedy skupię uwagę na nieco bliższą perspektywę ukazują mi się piękne szczegóły...

Ostatnio moją uwagę przykuły chabry i maki. Czerwiec to ich czas. Wyglądają bajecznie na tle soczystej zieleni traw. Zauważyłam, że są miejsca, gdzie chabry i maki rosną osobno, wciąż ciesząc oko malowniczym obrazem. Ale gdy rosną razem - wyglądają wprost zachwycająco!

Taki zachwyt łatwo umyka w biegu codzienności.

Bardzo pomyślałam wtedy o Kościele. O tym, że każdy z nas jest tak różny jak taki chaber i mak - w pojedynkę nadal piękny. Ale dopiero razem, we Wspólnocie z innymi możemy tworzyć wspaniały bukiet miłości, jedności i harmonii.

Każdy z nas ubogaca i upiększa wspólnotę Kościoła, bez względu na to, czy jest chabrem, czy makiem. Każdy z nas
ma w sobie piękno dane od Stwórcy, a niewątpliwie zawsze godne podziwu są Jego dzieła.

ws